KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872074
nr 1487 2074
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Ringblommor". Signerad. Akvarell, ca 34x24 cm, yttermått inklusive ram: 45x34 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
måndag 22 augusti 2022
kl 20:26:13
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg